25. Nemzetközi Nyugdíjas találkozóját tartotta városunkban négy baráti nyugdíjas egyesület.

A horvátországi Varasdi, Csáktornyai rendvédelmi egyesület, Nagykanizsai Határőr nyugdíjas és a Marcali Honvéd nyugdíjas egyesület baráti találkozóját tartottuk. Minden évben összejövünk egy baráti találkozóra melyek révén tovább mélyül a barátság. Az elején sport találkozókat tartottak, most egymás városait, azok környezőm településeit ismerjük meg.

A találkozót most is városunk polgármestere Dr. Sütő László nyitotta meg.

A rendezvényt megtisztelte Gyóri Tamás szds. a 18. Toborzó Iroda parancsnoka.

A délelőtti program hajózással indult, ahol ismerkedtünk a „Tomaj„ nevű új katamaránnal. Délután művészeti egyesületek léptek fel a találkozón.

A Bajtársi dalárda, a Baglas táncegyüttes, a Calypso kórus fergeteges műsorral szórakoztatta a nagy érdeműt. Közösen elfogyasztották a megérdemelt ebédet, majd Budai Róbert szaxofon szólóját hallgatták. Késő délutánig zene és tánc egészült ki a tartalmas beszélgetéssel. Köszönjük a Marcali művészegyüttesek fellépését.